Medikal Estetik

Son yirmi yılda medikal estetik dünyasında birçok gelişme yaşandı. Medikal estetik uygulamalarının sağladığı faydalar herkesçe fark edilmeye devam ederken başarılı sonuçlara nazaran cazip fiyatlar tedaviyi sürekli aranan hale getirdi. Artık yüzünüzdeki kırışıklıklardan 15 dakikada kurtulmak, birkaç seans sonrasında canlı saçlara kavuşmak imkansız değil. Medikal estetik tedavileri hastanın istediği fiziksel görünüme kavuşmasını sağlayan minimal prosedürlerle maksimum tatmin sağlayan tüm tedavi yöntemlerini kapsar. Ameliyatsız burun estetiği, yüz gençleştirme, saç ekimi gibi uygulamalar hastalar arasında popülerdir. Eğer dış görünüşünüzle ilgili mutsuz olduğunuz yanlar varsa medikal estetik tedavileri estetik kaygılarınızı gidermek için size sayısız yöntem sunuyor. Medikal estetik İstanbul şehrinde Nişantaşı kliniğimizde sizleri bekliyor. Kısa sürede doğal ve sağlıklı bir estetik görünüme kavuşmanızı sağlayan medikal estetik alanına bir göz atalım.

Medikal Estetik Nedir?

Genel olarak tanımlamak gerekirse, medikal estetik hastaların kozmetik görünümünü iyileştirmeye odaklanan tüm medikal tedavi yöntemlerini içerir. Güzellik endüstrisi ve plastik cerrahi arasındaki ince çizgide duran kendine has bir alanı vardır. Deneyimli doktorlar ve hemşireler dış görünüşünü güzelleştirmek isteyen hastalara çeşitli tedavi yöntemleri uygularlar.

Bu alanda uygulanan tüm tedavi yöntemleri yetenek gerektirdiği gibi anatomi ve fizyoloji bilgisi de olmazsa olmazdır; onu kaş, ağda, kirpik için yapılan bakımlardan ayıran tam olarak budur. Bununla birlikte, medikal estetik tedaviler, göğüs büyütme veya liposuction gibi cerrahi müdahaleler kadar ağır değildir. Hatta ameliyatsız estetik tedaviler olarak da bilinmektedir.

Yapılan operasyonlarda doktorun yetenekli elleri dışında hastanın isteğini karşılayabileceği sanatçı göze sahip olması da önemlidir. Medikal estetik hekimi arayanlar doktorun eğitimine ve deneyimine dikkat ettiği gibi geçmişte yaptığı operasyonları da incelemelidir. Medikal estetik uzmanı Dr. Ufuk Alatekin alanındaki başarısıyla İstanbul klinikleri arasında öne çıkar.

Medikal Estetik Uygulamaları Nelerdir?

Modern tıbbın en heyecan verici alanlarından biri: medikal estetik. Hastalar sadece sağlıklı olmak istemiyor aynı zamanda hayatı dolu dolu yaşamak, fit olmak ve yaşlanma efektlerini minimize etmek istiyor. Ayrıca hastalar hızlı, az risk barındıran mümkünse bıçak altına yatmayacakları minimum müdahale ile mümkün olan en göz alıcı değişikliği talep ediyor. Durum böyle olunca medikal estetik uygulamalardaki neşterin yerini iğnelerin aldığını görüyoruz. İşte en çok tercih edilen bazı uygulamalar:

 • Dolgu Maddelerinin Enjeksiyonları
 • Kimyasal Peeling
 • Dermatoloji Tedavileri
 • Yüz Gençleştirme Uygulamaları
 • Dermapen
 • Mikrodermabrazyon
 • Vücut Şekillendirme Ve Selülit Tedavisi
 • Saç Ekimi
 • Kök Hücre Tedavisi
 • Lazer Ve IPL
 • Yara İzi Yönetimi
 • Venöz Tedavi
 • Ameliyatsız Burun Estetiği

Medikal estetiğin en büyük avantajlarından biri doktorların hastalarına sundukları bakım türüdür. Tüm prosedürler özenle seçilmiş olup sağlıklı hastalara uygulanır. Minimum müdahaleyi içeren tedavi yöntemleri yaşlanma etkilerini gözle görülür biçimde azaltmakla birlikte hastanın spesifik isteklerini karşılar. Hasta uygulama sonrası mutlu ve sağlıklı bir şekilde hayatına devam eder.

Hastaların en çok tercih ettikleri acısız ve uzun ömürlü tedavilerden olan dermapen, ameliyatsız burun estetiği ve kök hücre tedavisi diğer tüm tedavi yöntemleriyle birlikte Nişantaşı estetik kliniğimizde medikal estetik uzmanı Dr. Ufuk Alatekin tarafından uygulanmaktadır.

Yüz Gençleştirme Estetiği

Medikal estetiğin en büyük nimetlerinden biri ameliyatsız yöntem ile uygulanabilen yüz gençleştirme estetiğidir. Kliniğimizde kullanılan son teknoloji gelmişmiş cihazlarla cildin yeni bir görünüm kazanması sağlanır.

Dermapen, yüz gençleştirme tedavisinde kullanılan yöntemlerden biridir. Mikro iğneleme uygulaması ile cildin alt tabakasından en dış tabakasına kadar yenilenme sağlanır. Pratikliğiyle çok tercih edilen bir yöntem olan dermapen, yeni doku oluşumunu hızlandırır. Son derece ağrısız ve hızlı bir uygulama ile birkaç seansta doğal ve gözle görülür sonuçlar almak mümkündür.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Rinoplasti olarak da bilinen burun estetiği doktorun gerekli gördüğü durumlarda mutlaka ameliyat ile yapılmalıdır. Bununla birlikte ameliyat masasına yatılması gerek duyulmayan burun şeklindeki küçük eğrilikler ve diğer sorunlar dolgu ile düzeltilebilir.

Ameliyatsız burun estetiği, derinin altına enjekte edilen burun dolgusu ile yapılır. Yaklaşık bir saat süren acısız işlemle birlikte burunda rahatsız olunan alanların şekli doğal görünüm kazanacak şekilde değiştirilir. Hasta dış görünüşünden daha memnun olur, özgüveni artar ve tüm bunlar ameliyatsız burun estetiği ile sağlanmıştır.

Medikal burun estetiği sayesinde;

 • Burnun ucu kaldırılır.
 • Burundaki asimetri sorunu çözülür.
 • Burundaki eğrilikler hafifletilir/giderilir.
 • Burun ve alın ilişkisi düzeltilir.

Kök Hücre ile Sertleşme Tedavisi

Penisin cinsel ilişki için gerekli olan ereksiyonu sağlayamaması durumu sertleşme güçlüğü olarak bilinir. Cinsel ilişkiye hazırlıkta veya esnasında yaşanabilen sertleşme güçlüğü fiziksel ve psikolojik sebeplere bağlı olabileceği gibi oranı kişiden kişiye göre değişmektedir. Kişinin cinsel yaşamını ve özgüvenini olumsuz etkileyen sertleşme güçlüğünün tedavisi mümkündür. Otolog nakil olarak bilinen kök hücre tedavisi ile kişinin kendi göbek veya kalçasından alınan uygun kök hücreler penisin her iki tarafına uygulanır. Sertleşme güçlüğünün oranına ve kişiye göre tedavi birkaç seans daha tekrar edilebilir. Böylelikle kişi sertleşme güçlüğü problemini hayatından çıkarır ve yaşamından keyif almaya devam eder.

Kimler Medikal Estetik Yaptırabilir?

Medikal estetik, yüz, burun, vücut ve diğer bölgelerde gerçekleştirilen cerrahi uygulamaları kendi birimi altında ameliyatsız tedavi yöntemleriyle gerçekleştirir. Ameliyatlı estetik operasyonlarına kıyasla uygulama süresi ve iyileşme süreci kısa olan, acısız ve uzun ömürlü tedaviler, uzun ömürlü ve sağlıklı olması için kaliteli kliniklerde gerçekleştirilmelidir.

Burun estetiği, yüz gençleştirme ve diğer estetik operasyonlarda ameliyata ihtiyacı olmayan tüm sağlıklı hastalar medikal estetik yaptırabilir. Bununla birlikte özel durumu olan hastaların uygulamaya uygun olup olmadığına uzman doktor karar verecektir. Özellikle yaşlanma etkilerinin açıkça belli olmaya başladığı 40’lı yaşlardan sonra hastalar estetik operasyon yaptırmaya ihtiyaç duyabilir. Sağlık koşulları bir engel yaratmadığı sürece kişi her yaşta medikal estetik yaptırabilir.

50 Yaş Üstü Medikal Estetik Uygulamaları

Yaşlanmanın etkileri her kişide kendini farklı gösterir. Yıllardır televizyonlarda gördüğümüz ünlülerin neredeyse hala aynı gözükmelerinin ardında elbette diyet, düzenli egzersiz ve kişisel bakım yer alır; ancak kadın-erkek çoğu ünlü kişi aynı zamanda estetik dünyanın profesyonel tedavilerinden yararlanmayı ihmal etmez. 50 yaş üstü kişilerin en çok yaptırdığı ameliyatsız estetik uygulamalarından bazıları şöyledir:

 • Yüz Gençleştirme Estetiği
 • Gençlik Aşısı
 • Ameliyatsız Burun Estetiği
 • Mezoterapi
 • Saç Ekimi
 • Mikrodermabrazyon
 • PRP (Kök Hücre Tedavisi)

50 yaş üstü hastalar ameliyatsız estetik uygulamaları nelerdir sorusuna oldukça önem verirler. İşlem ne olursa olsun ameliyat masasına yatmak zahmetli bir süreç olabildiğinden ameliyatsız olarak yapılan estetik uygulamalar oldukça idealdir.

Medikal Estetik Nişantaşı

İstanbul Nişantaşı’nda yer alan kliniğimizde üst segment teknolojik cihazlar kullanılarak yüz gençleştirme estetiği, saç ekimi, mezoterapi gibi çeşitli alanlarda tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Hasta, Dr. Ufuk Alatekin ile birlikte sürecin en başından sonuna kadar koordine bir şekilde hareket eder. Hastanın istekleri detaylı bir şekilde dinlenir, sağlık durumu ve kaygıları göz önüne alınarak bir plan oluşturulur. Böylelikle yapılan tedavilerde başarılı sonuçlar elde edilir. Hasta istediği estetik görünüme kavuşarak mutlu, sağlıklı ve özgüvenli bir şekilde süreci tamamlar.


Tedavi Yöntemleri

Medya

Alternatif Tedavi Yöntemleri

Kupa Terapisi (Hacamat)

Kupa Terapisi (Hacamat)

Kupa terapi, bir nevi boşaltım tedavisi olup hastalığa yol açan zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar.

Ozon Terapi

Ozon Terapi

Hayat döngüsünde büyük yeri olan oksijen tıbbi tedavilerde de büyük önem taşımaktadır.

Hirudoterapi (Sülük Tedavisi)

Hirudoterapi (Sülük Tedavisi)

Sülüklerin bünyelerinde 104 farklı biyoaktif madde sayesinde vücuttaki pis kanı emerek toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat