DHI Yöntemi ile Saç Ekimi

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte,özellikle erkeklerin en sık yaşadığı problemlerden biri olan saç ekiminin çözümü de kolaylaştı. Günümüzde en çok kullandığımız iki yöntem FUE ve DHI. Kaliteli ekipmanlar kullandığı gibi yaptığı işlerle de güven vermektedir. Saç ekimi için birçok yöntem kullanılır. Saç estetiği konusunda alanında uzman ve tecrübeli bir kişiye yaptırmak işlemlerin etkisini göstermesi açısından oldukça faydalı olmaktadır. Gür ve sağlıklı saçlar için Dr. Ufuk Alatekin ile iletişime geçerek, DHI yöntemi hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI yöntemi ile saç ekimi, dünyada oldukça yaygın bir şekilde uygulanmaktadır. Bu yöntemde donörden alınan saçlar tek tek toplanıp, ekilmesi gereken alana da tek tek yerleştirilmesini içerir. Bu işlem yapıldığı sırada saç derisine zarar verecek herhangi bir delik kesinlikle açılmamaktadır. Uzun süreli ya da aşama aşama olarak değil, tek seferde gerçekleştirilir. Oldukça pratik ve etkili sonuçların görüldüğü bir yöntemdir. İşlem bitiminde istenilen sonuç elde edildiğinde, ortaya doğal görünümde saçlar çıkmaktadır. 

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI yöntemi ile saç ekimi, oldukça pratik bir sistemle yapılır. Burada ilk olarak;

 • Dönor bölgeden greftler alınır ve ekim yapılması gereken alana tek tek yerleştirilir. Genetik olarak dökülmeme özelliğine sahip ense ve kulak arkası bölgesinden, 0,7-1 mm lik mikro motorla tek tek ve zarar vermeden kökleri almak mümkün.Her hangi bir şekilde ense bölgesinde iz kalmaması da hastalar açısından son derece önemli bir avantaj. Donör alanı yetersiz olan kişilerde ekim için sakal ve göğüs kıllarını da kullanabiliyoruz.
 • Bu işlem tek bir seferde gerçekleşip, FUE yöntemi ile benzerlik taşımaktadır.
 • Saç derisinde iz bırakılmadan implant kaleminde bulunan saç kökü, saç ekimi yapılması gereken alana enjekte edilir.
 • Topluca bir saç ekimi gerçekleşmez, tek seferde yapılır.
 • Ancak tek tek toplanıp, tek tek enjekte edilir. Bu sebeple uzun süreli bir işlem olur. Fakat sonucunda oldukça doğal bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

DHI Yönteminin Faydaları Nelerdir?

DHI yöntemi ile saç ekimi, uygulanması aşaması ve sonrasında elde edilen sonuçlara göre birçok faydası bulunmaktadır. Bunlar;

 • DHI saç ekim yöntemi sırasında uzmanların kullandığı implanter cihazı, yapı bakımından ince uçlu olduğu için yöntem uygulanırken kişinin saç derisinde herhangi bir şekilde yara izi oluşturmamaktadır.
 • DHI saç ekim yöntemi işlem sonrasında, diğer yöntemlere göre kaliteli bir sonuç oluşturur.
 • Kullanılan implanter cihazı ile birlikte saç köklerinin yönüne doğru saç ekimi yapıldığı için doğal ve oldukça estetik bir görüntü elde edilir.
 • DHI yönteminde kullanılan Choie iğneleri işlem kalitesi açısından büyük bir avantaj sağlamakta. Ekim sırasında saçlara istenilen şekilde yön verilebilmekle birlikte, santimetre kare başına düşen kök sayısı daha fazla ve işlem sonrası greft kaybı daha az olmakta, bütün bunlar hasta için bir avantaj oluşturmakta.
 • Saç ekimi işleminde saç derisine zarar veren bir işlem yapılmadığı için iyileşme kısa bir sürede gerçekleşir.
 • Diğer saç ekim yöntemlerine göre uzun süreli bir işlemdir. Fakat işlem sonrasında ortaya çıkan saçlar, daha gür ve oldukça kaliteli saç olarak elde edilir.

DHI Saç Ekim İşlem Süresi Ne Kadardır?

DHI yöntemi ile saç ekimi süresi, tedavinin yapılacağı alana göre değişkenlik göstermektedir. Saç ekiminin yapılacağı alan geniş bir alansa burada süre farklı olabilir. Gelişen yeni tekniklerle birlikte saç ekimi işlemi artık daha başarılı sonuçlar vermekte ve eskiye göre iyileşme süresi daha kısa zamanda tamamlanmakta, tabi ki sağlığın her alanında olduğu gibi bu işlemi de profesyonel bir ekibe yaptırmak çok önemli..

DHI Saç Ekimi İyileşme Süresi

Saç ekimi işlemi yaklaşık 6-8 saat sürmekte, işlem sonrası ikinci gün yıkama yapılmakta, kızarıklık ve kabuklanma 7-10 gün içinde sona ermekte ve hasta sosyal ve iş hayatına üçüncü günden sonra devam etmektedir. Ekilen saçlar işlem sonrası 6-8 hafta içinde dökülür ve tekrar dördüncü aydan sonra çıkmaya başlar. Süreç biraz uzun olduğu için işlemi yaptıranların sabırlı olması gerekir.

Süreyi etkileyen belli başlı faktörler bulunmaktadır. Bunlar;

 • Saç ekimi yapılacak alanın genişliği,
 • Saç ekimini gerçekleştirecek kişinin alanında uzman bir doktor olması,
 • Saç ekimi yapılan cihazların son teknoloji cihazlar olması,
 • Ve son olarak ekimin yapılacağı saç derisinin işleme uygun bir yapıda olması gibi faktörler saç ekim işleminin ne kadar süreyle tamamlanacağını ortaya çıkarmaktadır.

Saç ekim işleminde, işleme uygun kaliteli cihazlar kullanılması önemlidir. Cihazlar ortalama düzeyde olduğu takdirde işlem süresi de buna göre değişkenlik gösterir. Ufuk Alatekin Nişantaşı estetik kliniği saç ekim işlemlerinde Amerika ve İngiltere gibi ülkelerde kullanılan son teknoloji ürünler ile işlem yapmaktadır. Böylelikle hasta için güvenilir ve sağlıklı bir süreç yaşanır.

Saç Ekimi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

DHI yöntemi ile saç ekimi, işlem sonrasında doktor kontrolünde olunmalıdır. Operasyon sonrasında hastalar, özellikle saç ekiminin yapıldığı alana dışarıdan yabancı herhangi bir darbe gelmemesine özen göstermelidir. Aynı zamanda su ile bir süre temas edilmemelidir. Saç ekimi yapılan alana zarar verilen durumlar yaşanıldığında, işlemi yapan doktorla kesinlikle iletişime geçilmelidir. 

DHI Saç Ekimi Dezavantajları

Kişinin kendi saçından yapılan otolog bir işlem olduğu için, kendi saçının yapısında ve kalitesinde yeni saçlar çıkar. Bazen kişinin dökülen alanının çok fazla olması, saç yapısının ince ve zayıf olması, donör bölgenin yeterli olmaması gibi nedenlerle ikinci bir seans gerekebilir. Fakat Dr. Ufuk Alatekin, tüm süreci özenle takip eder. İzlenecek yolun planını yapar, tedavi şekli belirler ve hasta ile karşılıklı iletişim kurarak tedaviye başlar. 


Kupa Terapisi (Hacamat)

Kupa Terapisi (Hacamat)

Kupa terapi, bir nevi boşaltım tedavisi olup hastalığa yol açan zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar.

Ozon Terapi

Ozon Terapi

Hayat döngüsünde büyük yeri olan oksijen tıbbi tedavilerde de büyük önem taşımaktadır.

Hirudoterapi (Sülük Tedavisi)

Hirudoterapi (Sülük Tedavisi)

Sülüklerin bünyelerinde 104 farklı biyoaktif madde sayesinde vücuttaki pis kanı emerek toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat