Cilt Mezoterapisi

Cilt sağlığında, doğal ve faydalı yöntemler kullanılarak uygulanan cilt mezoterapisi, cilt sarkmaları için vitamin ve minerallerle doludur. Ciltteki kolajen sentezini uyararak, etkili anti aging tedavisidir. Cilt ve saç bakımı alanında İngiltere ve Amerika’daki tıbbi yöntemler kullanılarak, hastanın kırışıklıklardan arınması sağlanmaktadır.  

Cilt Mezoterapisi Tekniği Nedir? 

Yüz mezoterapisi olarak, küçük miktardaki kırışıklıkların üzerinden verilen amino asitler, mineraller ve vitaminlerdir. Cilt zaman içerisinde stres ve beslenme nedenlerine dayalı olarak bozulmalar yaşamaktadır. Cilt üzerindeki kırışıklıkların ve sarkmaların azalması için kullanılan Cilt mezoterapisi, cildin nem oranını yükseltir, elastikiyeti artırır ve cildin dinlenmiş, taze görünüm kazanmasını sağlar.  

Cildi yenileyen Mezoterapi içeriği; cildin yenilenmesi için uygulanmakta olan mineraller, vitaminler ve antioksidanlar kolajen ve elastin üretimini artırmaktadır. Bitki özleri, antioksidanlar ve heksapeptid içermektedir.

 • Yöntem, hafif kırışık bölgelerin ve sarkık olan cilt üzerindeki alanlara enjeksiyon yöntemiyle uygulanarak, gençleşme sağlayacaktır.
 • Ciltte parlaklık, dinlenmiş bir görünüm ve sıkılaşma etkisi sağlarken, sağlıklı görünmesinde etkili olacaktır.  

Cilt Mezoterapisi Uygulaması Ne İşe Yarar?

Yüz mezoterapisi uygulamasında, cildin sağlıklı görünüm kazanması için tedaviye başlamadan önce kontroller uzmanlar tarafından yapılır. Saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerde saç derisini güçlendirme amaçlı kullanılır. Aminoasitler, vitaminler ve mineraller cildin en çok ihtiyaç duyduğu besinlerdir. Cilt sarkmalarında ve kırışıklıklarında hücrelerin zayıflamasına etki eden en önemli etmenler vitamin ve mineral azlığıdır.  

Mezoterapi uygulaması 2-4 hafta seans aralıklarıyla ve 6-12 seans uygulanır. Sağlıklı ve parlak görünüme sahip olması için ne oranının yüksek olması ve karışımın uzmanlar tarafından uygulanması gerekmektedir. Cilt sağlığı için mutlaka uzmanlara danışılması ve hücre yenileme tedavisi yapılırken enjeksiyon yöntemiyle cilt üzerinde uygulanacaktır. Ciltteki değerlerin iyileşebilmesi için özel uygulamalarla tedavi süreci başlatılacaktır.  

Dr. Ufuk Alatekin İstanbul Estetik Kliniği

Dr. Ufuk Alatekin, İstanbul'daki kliniğinde medikal estetik, cilt mezoterapisi, saç mezoterapisi gibi işlemleri üst segment teknolojik araçları kullanarak gerçekleştirmektedir. İstanbul estetik klinikleri arasında öne çıkarak her hastada başarılı sonuç alınmaktadır.

Leke Mezoterapi Uygulaması  

Ciltteki lekeler özellikle yaz aylarında güneşten kaynaklı olarak oluşmaktadır. 4 ile 5 seans üzerinden yapılan uygulamalarda, cilt renginin açılması için iğneli mezoterapi uygulamasına yer verilmektedir. İğnesiz ve iğneli uygulamalar arasında cilt yüzeyi ve cilt altına göre uygulama farklılıkları bulunmaktadır. Cilt mezoterapisi için cildin orta tabakaya ulaşılması gereken iğneli yöntemler kullanılmaktadır. Uzmanlar tarafından uygulanan yöntemlerde iğneli ve iğnesiz tedaviler ciltteki leke yoğunluğuna göre seans farklılıkları göstermektedir.  

İğnesiz Mezoterapi tedavisi; Acısız yöntem olarak uygulanan iğnesiz mezoterapi, peeling başlığı ile uygulanmaktadır. Cildin üzerindeki gözeneklerle, orta tabakaya kadar uygulanan mezoterapi sırasında, hasta acı ve hassasiyet hissetmeyecektir.  

Önemli; mezoterapi yüz ve cilt tedavilerinin yaz aylarında uygulanmaması cilt sağlığınız için önemlidir.  

Mezoterapi Uygulaması Hangi Bölgelerde Yapılır? 

Cilt üzerindeki kırışıklıkların ve lekelerin olduğu bütün bölgelerde yapılabilmektedir. Cilt mezoterapisi yüzün göz çevresi, yanak, çene ve alın bölgelerine yapılmaktadır. Lekeler için göz altında oluşan morlukların düzeltilmesi için uygulanabilecek yöntemlerden en iyisidir. Göz altına faydalı ve cilde faydalı vitaminler farklılık gösterdiği için uygulanacak bölgelere göre karışımlarda farklılık göstermektedir. İnce uçlu iğnelerle içerikler hastanın göz altına, yanak ve alın bölgelerine enjekte edilmektedir. Deneyim sahibi kişiler tarafından uygulanması gereken bir yöntem olarak, mutlaka uzmanlara danışılması gerekmektedir.  

Cilt Mezoterapisi Yöntem ve Teknikleri  

Cilt üzerinde uygulanan birçok tedavi yönteminde ön plana çıkmış olan cilt mezoterapisi, cildin doğal bir şekilde gençleşmesini sağlamaktadır. Yöntem olarak peeling ve enjeksiyon yöntemleri yer alırken, dudak, göz altı, yanak, çene ve çene altı bölgelerine uygulanabilmektedir.  

Dudak kırışıklılarının azalması, göz altı morluklarının tedavisi ve cilt gençleştirme teknikleri için uygulanacak değerli vitaminlerle mineraller sürecin hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır. Seanslar kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır.  

Yaşlanmak kaçınılmaz bir durumdur. Ancak iyi bir bakımla daha iyi ve sağlıklı bir cilde ve bedene sahip olabiliriz. Mezoterapi ile cilt altına,embriyolojik hayatta ki orta tabakadan köken alan mezoderm tabakasına alopatik, farmasötik ilaçlar, mineraller, peptidler, aminoasitler ve çeşitli kokteyller verilerek tedavi etmenin yanında yenilenme ve daha sağlıklı olma da sağlanabilir.

Mezoterapi uygulamasında yaşlanma belirtilerini azaltmak ve geciktirmek, cildin sağlıklı, genç ve parlak görünümünü korumak amaçlanır ve cilt altında bulunan motivatörler uyarılır.

Vücudun birçok bölgesinde görülebilen cilt çatlaklarının giderilmesinde olumlu etkiler gösterir.                         

Selülit görünümünün giderilmesinde ve vücutta bölgesel yağların eritilmesinde (lipoliz veya intralipoterapi) etkilidir.

MEZOTERAPİ ENDİKASYONLARI

 • Romatoloji (Rheumatology): Dejeneratif (omurga, omuz, dirsek, diz...)
 • Nöroloji (Neurology): Anksiyete, uyku bozukluğu , migren ...
 • Oftalmoloji (Ophthalmology): Presbiyopi, miyopi, enfeksiyonlar...
 • ORL: Bulaşıcı ve alerjik hastalıklar, damar hastalıkları (kulak çınlaması, baş dönmesi...)
 • Göğüs Hastalıkları (Pulmonology): Bronşit, öksürük, grip...
 • Gastroenteroloji (Gastroenterology):Kolik, hemoroid ...
 • Travma (Trauma): Tendon iltihabı, burkulmalar, kramplar, zorlanmalar, RSD…
 • Damar Sistemi (Vascular system): Arterit, migren, damar yetmezliği, yatak yarası…
 • Jinekoloji (Gynecology): Dismenore, Disparoni, Genital Gençleştirme & Renk Açma, herpes ve diğer enfeksiyonlar...
 • Dermatoloji (Dermatology): Akne, yara izleri, sedef hastalığı, cilt gençleştirme, hiperhidroz...

MEZOTERAPİ UYGULANMAMASI GEREKEN DURUMLAR :

 • Hamileler ve emziren anneler
 • İmmünolojik kaynaklı hastalıkları olanlar
 • Yakın zamanda kanser hikayesi olanlar
 • İnsüline bağımlı diabet hikayesi olanlar
 • Şiddetli kardiyolojik hastalıkları olanlar
 • Aritmi şikayeti olanlar
 • İnme problemi olanlar
 • Kan pıhtılaşma problemi olanlar
 • Antikoagulan tedavi görenler

Kupa Terapisi (Hacamat)

Kupa Terapisi (Hacamat)

Kupa terapi, bir nevi boşaltım tedavisi olup hastalığa yol açan zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar.

Ozon Terapi

Ozon Terapi

Hayat döngüsünde büyük yeri olan oksijen tıbbi tedavilerde de büyük önem taşımaktadır.

Hirudoterapi (Sülük Tedavisi)

Hirudoterapi (Sülük Tedavisi)

Sülüklerin bünyelerinde 104 farklı biyoaktif madde sayesinde vücuttaki pis kanı emerek toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat