Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Vücudumuzun belki de en görünür kısmı olan yüzümüzden yılların getirdiği yorgunluklar okunabilir. Mankenler, oyuncular ve diğer ünlüler mesleğini dış görünüşleri üzerinden icra eden kişiler olup genç ve parlak bir cilde sahip olmaya daha fazla özen gösterir. Yorgunlukların, kırışıklıkların ve yaşlanmanın etkilerini yüzümüzden silmek ameliyatsız estetik operasyonlarla dahi oldukça basittir. Ufuk Alatekin, ünlülerin estetik doktoru tercihi arasında yerini korurken, son teknoloji cihazlarla yüz gençleştirme ve cilt yenileme operasyonlarına Nişantaşı estetik kliniğinde güvenilir kadrosuyla birlikte devam etmektedir.

Son yılların çok tercih edilen acısız ve kalıcılığı yüksek tedavi yöntemlerinden dermapen hem cilt tabakası altında hem de cilt dokusunda parlak ve genç bir görünüm sağlar. Yıllara meydan okuyan güçlü ruhların yüzleri de en az kendileri kadar dinç ve genç bir görünüme neden sahip olmasın değil mi?

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Ufuk Alatekin Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Estetiğini Öneriyor

Birçok ünlü yüz gençleştirme operasyonu geçirerek hayatına kameralar karşısında da özgüvenli ve mutlu bir şekilde devam eder. Bazı ünlüler bu operasyonu yaptırdığını saklamak isteyebilir veya işlemi İngiltere ve Amerika gibi ülkelerde yaptırmayı tercih edebilir. Halbuki Nişantaşı estetik kliniğimizde yapılan ameliyatsız yüz gençleştirme işlemi ilk 6 hafta içerisinde etkisini gösterir. İşlemi yaptıran kişinin soru yağmuruna tutulmasına engeller çünkü oldukça doğal bir görünüme sahiptir. Yurtdışına çıkma zahmetine girmeden kalıcı etkilere sahip yüz gençleştirme operasyonu ile kısa sürede cildinizdeki gençleşmenin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Yüz Gençleştirme Estetiği Yaptırmanın Şartları Nelerdir?

Ameliyatsız bir şekilde yapılan yüz gençleştirme uygulaması veya dermapen yöntemi;

 • Cildinin yenilenmesini isteyen,
 • Cilt üzerindeki kırışıkların giderilmesini arzulayan,
 • Cilt germe işlemi yaptırmayı düşünenler için idealdir ve yaptırabilir.

Cildi hassas olan kişilerde dahi sorunsuzca uygulanabilen ameliyatsız estetik operasyonlar tüm cilt tiplerine uygundur. Yine de operasyonu geçirecek kişinin başlangıçta cilt yapısı incelenir ve sonrasında kişiye özel olarak izlenecek yol belirlenir. Burada hasta ve doktor arasındaki iletişimin kuvvetli olması önemli olup doktor hastasının estetik kaygılarını anlayabilmeli; hasta da kendini rahatça ifade edebilmelidir. Yüz gençleştirme estetiğinin başarılı bir sonuç vermesi için estetik kliniğinde kullanılan teknolojilerin yeni, doktorun ve ekibin deneyimli olması gerekir.

Dermapen Nedir?

Dermapen, yüz gençleştirme tedavisinin ameliyatsız bir yöntemidir. Dermapen ile amaçlanan tedavi cildin genç ve parlak görünümüne kavuşmasıdır. Cilt yenilenirken cildin en üst tabakası mikro iğneleme uygulaması sayesinde korunur aynı zamanda mikro iğneler cildin alt tabakasında yenilenme tedavisini sürdürür. Dermapen, ilerleyen teknolojinin Tıp tedavisinde uygulandığı pratik ve çok tercih edilen bir yöntemdir.

Neden Tercih Edilmelidir?

Dermapenin çok tercih edilen bir tedavi yöntemi olmasının başında son derece kolay, acısız ve güvenilir bir yöntem olması gelir. Cildin alt ve üst tabakalarını yenileyen, gençleştiren ve kişiye canlı bir görünüm kazandıran bu uygulama ile yepyeni bir döneme girilmiş olur. Dermapen tedavisinin esas etkisi ciltteki dokuları hızla ve uzun ömürlü bir kalıcılıkla onarmasıdır. Böylece acısız olan bu tedavi yöntemi kişiye uzun ömürlü genç ve yeni bir cilt görünümü sağlar.

Dermapen Hangi Alanlarda Kullanılır?

Dermapen, cildin yeni, parlak ve gergin bir görünüme kavuşmasını sağlamak için kullanılır. Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinin başında gelen bu yöntem kullanım alanına göre farklı yöntemlerle uygulanabilir. Dermapen;

 • Halk arasında kazayağı olarak bilinen ince çizgileri yok eder.
 • Düzenli bir tedavi ile derin kırışıklıklarda gözle görülür azalma sağlanır.
 • Güneşten gelen yoğun zararlı ışınların ciltte bıraktığı hasarların tedavisinde kullanılır.
 • Sivilce izlerinden şikayetçi ciltlerin temiz, parlak ve yenilenmiş bir görünüme kavuşmasında oldukça etkilidir.
 • Ciltte bulunan lekeler, izler, kırışıklıklar ve diğer sebeplerden oluşabilen hasarlar da dermapen tedavisinin alanına girmektedir.

Dermapen Tedavisi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Dermapen her cilt tipine uygun bir tedavi olmasıyla birlikte cilt tipine ve ona uygun tedavi yöntemine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bununla birlikte uygulamaya başlandıktan sonraki 6. Haftada gözle görülür sonuçlar elde edilebilmektedir. Çabuk bir sonuca varmak isteyen ve gözle görülür değişikliğini sergilemek isteyenlere ise tedavinin 3 ayda net bir şekilde sonuç verdiğini söyleyebiliriz.

Yüz Gençleştirme ve Cilt Yenileme Uygulamalarında Takip Edilen Aşamalar

 1. İlk olarak cilt üzerinde bulunan makyaj vb. maddeler temizlenir. Cilt tamamen dezenfekte edilir.
 2. Dermapen yöntemi hastanın doku kaybı, iz, kırışıklık görülen sorunlu bölgelerine uygulanır.
 3. Tüm işlemler yaklaşık olarak 1 saatte tamamlanır.
 4. Uygulama bölgesindeki doku kaybı onarılmaya ve yeni dokular geliştirilmeye başlanır.
 5. Ardından dermapen uygulamasının yapıldığı bölgeye hyalüronik asit uygulanır, cilt nemlendirilir.
 6. Kliniğimizde kullanılan son teknoloji ile donatılmış mikro iğnelerin bulunduğu cihaz ile cilt yüzeyinde mikroskobik kanallar oluşturulur.
 7. Hayvansal olmayan hyalüronik asit cildin nemini ve esnekliğini arttırmak için uygulanır. Cilt altına çok ince iğnelerle yapılan enjeksiyonlar etkisini hemen hissettirse de 2-3 ayda gözle görülür bir görünüme kavuşur.
 8. Mikro iğnelerin tedavisinden sonra cildin yatışması için yatıştırıcı maske uygulanır. Kişi böylelikle daha yumuşak ve ferahlamış bir cilde merhaba der.

Yüzümüz yaşantımızı ve yılların etkisini üzerinde taşır. Ona iyi bakmak, cildimizi korumak ve genç tutmak oldukça doğal bir istektir. Özellikle yüzü ön planda olan oyuncular ve ünlüler ameliyatsız yüz gençleştirme ve cilt yenileme estetikleriyle kariyerlerine daha uzun soluklu devam edebilir, kendilerini daha genç hissederek kameralar karşısında kocaman gülümseyebilirler.

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Yüksek Standartlı Estetik Klinik ile Belirleniyor

Nişantaşı estetik klinik merkezinde hastalar için kapsamlı bir tedavi süreci başlatılmaktadır. Hastanın şikayeti, istekleri ve kavuşmak istediği görünüm Dr. Ufuk Alatekin tarafından ilgili bir şekilde dinlenir. Karşılıklı iletişim ve güven ilişkisi sağlandıktan sonra tedaviye adım adım başlanır. Ünlülerin estetik doktoru tercihi yaparken önem verdiği şeffaflık ilkesi kliniğimizdeki ilkelerin başında gelir. Hasta, sürecin her aşaması hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirilir.

Ünlülerin estetik doktoru tercihi yaparken dikkat ettiği en önemli kriterlerden bir diğeri de uygulama sırasında ve sonrasında doktor ile birlikte iletişim halinde kalabilmektir. Nişantaşı estetik kliniğimizde tedaviye başlamadan önceki sürede hasta ve doktor iletişimi sağlanır, tedavinin adımları konuşulur ve tedavi bittikten sonra da hasta ile iletişim sürdürülür.

Nişantaşı estetik kliniğinde İngiltere ve Amerika’da yer edinmiş son teknoloji cihazlar kullanılmaktadır. Böylelikle hastanın cilt yapısına uygun yüz gençleştirme ve cilt yenileme estetik operasyonları başarılı sonuçlar ile gerçekleştirilir. Dermapen gibi yüze uygulanan cilt estetiklerinde kullanılan cihazların kaliteli olması büyük önem taşır ve estetik kliniğin standartlarını belirler. Tedavi sürecinin başından sonuna kadar kaliteli cihazların kullanıldığı, doktor ve hasta iletişiminin güçlü olduğu kliniğimizde sizlere hizmet vererek cildinizle gireceğiniz yepyeni döneme eşlik etmekten gurur duyuyoruz.

Bir önceki yazımıza https://www.ufukalatekin.com/ingiltere-de-burun-estetigi-yaptirmak linkinden ulaşabilirsiniz.

Estetiğin Psikolojiye Olumlu Etkileri

Estetiğin Psikolojiye Olumlu Etkileri

Günümüzde hayat koşulları çok zorlaştı. En önemsiz gördüğümüz hava kirliği gibi çevresel faktörler bizde stres yaratan durumlar oluşturuyor. Bunlarla birlikte, gelişen teknolojiyle ve hayat tarzı ile birlikte spor yapıyoruz, yediklerimize dikkat ediyoruz ve buna bağlı olarak yediklerimizde, içtiklerimizde organik gıdalar seçiyoruz. Estetik işlemlerde de en doğal olan ve yapay olmayan işlemleri seçiyoruz. Psikoloji üzerine o kadar etkili bir yöntem ki estetik, bu yüzden estetiğe bağlı olarak iyi görünmenin olumlu faydası yadsınamaz. Hatta estetiğe olan ilgi en kaotik dönemlerde, sıkıntılı dönemlerde çok daha fazla artış göstermektedir.

Estetik ve Güzellikte Dr. Ufuk ALATEKİN

Estetik ve Güzellikte Dr. Ufuk ALATEKİN

Nişantaşı estetik doktorları içinde önemli bir yere sahip olan Dr. Ufuk ALATEKİN aynı zamanda ülke genelinde de estetik ve güzellik alanında bir akademi olarak işin ehli kimliğiyle, pek çok uzman yetiştirmektedir.

Vücut Şekillendirme Önerileri, Estetik Çözümleri

Vücut Şekillendirme Önerileri, Estetik Çözümleri

Günümüzün en büyük sorunlarından birisi de dengesiz beslenme, spor yapamama ve devamında aşırı kilo alma, aşırı vücut yağlanması ve bu sorunların tetiklediği pek çok hastalığın kişiyi adeta çepeçevre sarmasıdır.

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon tedavisi nedir? Son yıllarda oldukça revaçta olan tedavi yöntemlerinden bir tanesi de şüphesiz ki ozon tedavisidir.

Botoks Nedir? - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? Kalıcı botoks nedir? Dr. Ufuk Alatekin, botoks hakkında yüz botoksu öncesi sonrası ile ilgili merak edilenler çıkıyor. Botoksun doğru uygulanması ile mimikleri yok etmediği ve "oyuncu botoksu" konusunda bilgi almak isterseniz videomuzu izleyebilirsiniz.

Estetik Vücut Şekillendirme

Estetik Vücut Şekillendirme

Kilo, pek çok kişi için kimi zaman az olması kimi zaman da fazla olmasından ötürü can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bundan dolayı kiloyla baş etme serüveni pek çok kişi için meşakkatli olabiliyor.

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Ameliyatsız estetik, teknolojinin gelişmesi ile birlikte acı sorununu en aza indirmektedir. Hem kısa sürede hem de acısız bir şekilde süreci geçirmiş olursunuz.

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 yaş üzeri estetik uygulamaları denince akla ilk gelenler botoks, yüz germe, yüz gençleştirme estetiği ve el estetiği oluyor.

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ufuk Alatekin, ünlülerin estetik doktoru tercihi arasında yerini korurken, son teknoloji cihazlarla birçok operasyon gerçekleştirmektedir.

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere’de burun estetiği yaptırmak ülkemizdeki süreçle benzerlik göstermekte olup kendine ait avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Daha bakımlı, fit ve çekici bir görünüm için erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonlar arasında burun estetiği, saç ekimi,..vb. operasyonlar vardır.

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere’de estetik yaptırmak sunulan imkanlar ile çekiciliği yüksek bir fırsat olsa da ülkemizdeki estetik klinikleri bu ihtiyacı fazlasıyla karşılar.

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika’da burun estetiği yaptırmak her ne kadar göğüs büyütme ve dudak dolgusu operasyonlarına kıyasla alt sıralarda kalsa da prestijli olduğu düşünülür.

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Ülkemizin estetik cerrahideki deneyimini ve Amerika’da estetik yaptırmanın avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyeceğiz.

Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat