Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon tedavisi nedir?

Ozon tedavisi nedir? Son yıllarda oldukça revaçta olan tedavi yöntemlerinden bir tanesi de şüphesiz ki ozon tedavisidir. Ozon tedavisi nedir? diye sorulduğunda oldukça detaylı bir tarif yapmak mümkün ancak oldukça basit ve anlaşılır olması için ise kısaca, akla gelebilecek “tüm rahatsızlıkların giderilmesi” demek yanlış olmaz. Pek fazla olumlu etkisi olan bir tedavi biçimi olarak karşımıza çıktığından söz edebiliriz. Ozon O3 anlamındadır. Halk arasında süper doping diye anılır. Yaylalarda yağmur sonrası meydana gelen bir birleşime Ozon denir. Yaylada yaşayan insanlar bu yüzden genel itibarla şehir hayatında yaşayanlara oranla çok daha sağlıklı bir yaşam sürerler.

 

Peki hangi hastalıklar için fayda sağlayan bir tedavi yöntemidir ozon tedavisi? Saymakla bitmeyen çok fazla rahatsızlığa deyim yerindeyse merhem niteliğinde olan ozon tedavisi için bazı başlıkları şöyle sıralayabiliriz;

 • Anti-Aging etki sağlaması,
 • Metabolizma hızını artırması,
 • Kan dolaşımını hızlandırması,
 • Erkeklerde özellikle 40 yaşından sonra ortaya çıkabilen cinsel sorunların giderilmesi,
 • Kadınlarda hormanal dengeyi sağlaması,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirmesi,
 • Detoks etkisi sağlaması,
 • Stresten ötürü oluşan şeker hastalığına faydası,
 • Her türlü ağrı gidermesi,
 • Kilo verme konusunda oldukça faydalı olması,
 • Kan sulandırıcı etkisinden dolayı kalp krizi riskini azaltması gibi ve bunlardan çok daha fazla rahatsızlığı gidermesi ozon terapiyi oldukça popüler hale getirmiştir.

 

Ozon tedavisi nedir? sorusunun yanıtından sonra Ozon tedavisi nasıl yapılır? sorusunun yanıtı da önemlidir… Ozon, damardan ya da nazal olarak uygulanır. Ozon suyu ile oral verilir. Ozon gazı, kapalı bir sistemde özel bir uygulama neticesinde kişiye verilir. Bu özel uygulama özel bir plastik bot vasıtasıyla olur. Ozon gazı bu botta dolaştırılarak veya vücudun farklı yerlerine uygun torbalar ve folyolar ile verilir. Ozona dayanaklı malzemelerden yapılan bu maddeler, vücudun tedavi edilmesi istenen bölgesini su ile nemlendirir.

 

Kuru bölgelere etki etmeyen ozon tedavisi nerelerde yapılır? Örneğin, Evde ozon tedavisi yapılabilir mi? Tıpkı, ozon tedavisi nedir? ve ozon tedavisi nasıl yapılır? soruları gibi merak edilen bir başka soru başlığı da ozonun evde yapılıp yapılmadığı ile ilgilidir. Evde ozon terapi uygulaması elbette olabilir. Kişinin şikayetine yönelik gerekli incelemeler yapılır ve sonra tedavi süreci başlatılır. Halihazırda kişinin kullandığı ilaçlar varsa; yaş ve hastalık geçmiş vd. göz önüne alınır, sonrasında ise kişiye özel ve uygun bir tedavi periyodu ve süreci hayata geçirilir.

Konu hakkında detaylı bilgi edinmek için kliniğimizde sizleri ağırlayabilir ya da irtibat adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Dr. Ufuk ALATEKİN

 

Botoks Nedir? - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? Kalıcı botoks nedir? Dr. Ufuk Alatekin, botoks hakkında yüz botoksu öncesi sonrası ile ilgili merak edilenler çıkıyor. Botoksun doğru uygulanması ile mimikleri yok etmediği ve "oyuncu botoksu" konusunda bilgi almak isterseniz videomuzu izleyebilirsiniz.

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon tedavisi nedir? Son yıllarda oldukça revaçta olan tedavi yöntemlerinden bir tanesi de şüphesiz ki ozon tedavisidir.

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Ameliyatsız estetik, teknolojinin gelişmesi ile birlikte acı sorununu en aza indirmektedir. Hem kısa sürede hem de acısız bir şekilde süreci geçirmiş olursunuz.

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 yaş üzeri estetik uygulamaları denince akla ilk gelenler botoks, yüz germe, yüz gençleştirme estetiği ve el estetiği oluyor.

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ufuk Alatekin, ünlülerin estetik doktoru tercihi arasında yerini korurken, son teknoloji cihazlarla birçok operasyon gerçekleştirmektedir.

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere’de burun estetiği yaptırmak ülkemizdeki süreçle benzerlik göstermekte olup kendine ait avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Daha bakımlı, fit ve çekici bir görünüm için erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonlar arasında burun estetiği, saç ekimi,..vb. operasyonlar vardır.

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere’de estetik yaptırmak sunulan imkanlar ile çekiciliği yüksek bir fırsat olsa da ülkemizdeki estetik klinikleri bu ihtiyacı fazlasıyla karşılar.

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika’da burun estetiği yaptırmak her ne kadar göğüs büyütme ve dudak dolgusu operasyonlarına kıyasla alt sıralarda kalsa da prestijli olduğu düşünülür.

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Ülkemizin estetik cerrahideki deneyimini ve Amerika’da estetik yaptırmanın avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyeceğiz.

Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat