Kök Hücre ile Saç Ekimi

Dünya üzerinde milyonlarca insanın şüphesiz ki en büyük sorunu zamansız dökülen saçlarıdır. Bu dökülme insan hayatını psikolojik açıdan olumsuz etkilemekte ve saç kaybı yaşayan birey bu sorun için çözüm aramaktadır.

Kök Hücre Saç Ekimi

Kök hücre ile saç ekimi tedavisinde hastanın kendi kök hücreleri kullanılır. En yeni ve verimli sonuçları olan bu saç ekimi yönteminde en az ağrı ve çabuk iyileşme gözlenmektedir.

Kök hücre saç ekimi; yüksek bir iyileşme ve canlandırıcı olma potansiyeli ile saç dökülmesine karşı korumak ya da saç kaybını önleyerek özgüvenlerini geri kazanmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir seçenek haline gelmiştir. Enjekte edilen kök hücreler ölü ya da hasar görmüş saç foliküllerini aktive ederek saç büyümesine ve erkekler ile kadınlar için saç dökülmesi sorununu ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Kök Hücre Saç Ekim Tedavisi Nedir?

Hasarlı dokuların onarılması ve ölü hücrelerin yeniden yapılandırılması için kök hücreler kullanılır. Bu sebeple kök hücre tedavisi saç dökülmesi ya da saç ekimi gibi işlemlerde kullanılmaktadır. Yapılan işlem kişinin kendi dokusundan oluşturulan bir kök hücre enjeksiyonunun, yine kendi saç ekim alanına yerleştirilmesiyle oluşur.

Tedavinin Amacı Nedir?

Tedavide kişinin saç derisinde uyuyan saçları uyararak, burada sağlıklı bir şekilde büyüme sağlanabilmesi amaçlanır. Kök hücre tedavisinin bulunduğu alanda yeni hücreler oluşarak, buradaki hasarlı hücreler yenilenir. Saç ekimi işleminde bulunan mevcut saçlar gürleşerek, yeni ekim yapılan alanlardaki saçlarda hızlı bir şekilde uzar. Kök hücre ile saç ekimi yapıldıktan sonra yeniden çıkan saçlar oldukça dolgun, kalın ve canlı bir şekilde çıkmaktadır.

Kök Hücre Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

 • Kök hücre ile saç ekimi yapılırken yağ dokusunun fazla olduğu alandan yeterli miktarda yağ alınmaktadır. Bu yağ ile birlikte kök hücreler birbirinden ayrıştırılır.
 • Yağ dokuları genel olarak karın bölgesinden alınmaktadır. Fakat çoğu zaman kafa derisinden alınabilir.
 • Kafa derisinden bir doku alınması gerekiyorsa bu lokal anestezi ile gerçekleşir.
 • Hastaya lokal anestezi verilir ve bundan belirli bir süre içerisinde yağ dokusu alınır.
 • Yağ dokusu belirli bir laboratuvar ortamında kök hücreler ile birleştirilir.
 • Kafa derisine uygulanan lokal anestezi ile birlikte kök hücreler, dökülen alanlara enjekte edilir. Bu işlemin hijyenik bir ortamda yapılması önemlidir. Böylelikle kişinin daha sağlıklı bir şekilde işlemleri gerçekleşmektedir.

Kök hücre ile saç ekimi tedavisinde, uygun cihazlar kullanılmalıdır. Amerika ve İngiltere'de kullanılan saç ekim cihazları, son teknolojik ürünlerle yer edinmektedir. Nişantaşı Estetik kliniğinde saç ekimi gibi estetik tedavilerin rahatlıkla ve güven içinde yapılacağı bir kliniktir.

Kök Hücre Saç Ekimi Tedavisi Herkese Uygulanabilir mi?

Saç dökülmesi ile oluşan kellik durumu, kök hücre ile saç ekimi gerçekleştirilerek tedavi edilir. Burada kök hücre ile saç ekimi herkese uygulanabilir. Kadın ya da erkek fark etmeden saç olmayan alan uyarılarak, belirli bir süre içerisinde saç çıkmaya başlar. Bu uygulama tedavisi çoğu kozmetik ürününde de yer edinmektedir. 

Hasta ve doktor arasındaki güven önemli bir ölçüttür. Doğru doktor tercihi ile hasta bu süreçte hem istediği amaca ulaşacak hem de mutlu bir şekilde bu işlemi sonuçlandıracaktır. Dr. Ufuk Alatekin, tedavi sürecinin ilk aşamasına hastayı dinleyerek başlamaktadır. 

Kök Hücre İle Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç ekim yöntemleri arasında kök hücre ile saç ekimi tedavisi de yer edinir. Bu tedavinin kişiye belli başlı avantajları bulunmaktadır. Bunlar;

 • Kök hücre ile saç ekimi sırasında herhangi bir ağrı ya da acı olmamaktadır.
 • Doğal saç çıkışı rahat bir şekilde gerçekleşir.
 • Dökülen saçların yerine oldukça gür ve sağlıklı saçlar gelmektedir.
 • Diğer saç ekim yöntemlerine göre oldukça kısa bir sürede tamamlanır.
 • Kök hücre ile saç ekimi yapıldığı için kişinin kendi yağ dokuları kullanılır. Bu sebeple dışarıdan ekstra bir kimyasal madde kullanılmamaktadır.
 • Erkek, kadın, yaşlı ya da genç fark etmeden herkes için rahatlıkla kullanabilen bir yöntemdir.
 • Kişinin günlük yaşantısına etki edecek büyük bir işlem olmadığı için rahatsız edici bir estetik durumu bulunmaz.
 • İyileşme süreci diğer tekniklere göre oldukça hızlıdır.
 • Kolay bir şekilde bakımı yapılmaktadır.
 • Saç dökülmesinin bulunduğu her türlü alanda rahat bir şekilde uygulanmaktadır.

Kök hücre saç ekimi yapan yerler arasında Dr. Ufuk Alatekin'in nişantaşı estetik kliniği öne çıkmaktadır.


Tedavi Yöntemleri

Medya

Alternatif Tedavi Yöntemleri

Kupa Terapisi (Hacamat)

Kupa Terapisi (Hacamat)

Kupa terapi, bir nevi boşaltım tedavisi olup hastalığa yol açan zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar.

Ozon Terapi

Ozon Terapi

Hayat döngüsünde büyük yeri olan oksijen tıbbi tedavilerde de büyük önem taşımaktadır.

Hirudoterapi (Sülük Tedavisi)

Hirudoterapi (Sülük Tedavisi)

Sülüklerin bünyelerinde 104 farklı biyoaktif madde sayesinde vücuttaki pis kanı emerek toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat