İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

Rinoplasti olarak da bilinen burun estetiği burnun şeklini veya işlevselliğini düzeltme amacıyla yapılan plastik cerrahi bir işlemdir. Burun estetiği yaptırmak isteyen birçok insanın ilk hedefi estetik görünümlerinde değişikliğe gitmektir. Bununla birlikte nazal geçiş kanallarında tıkanıklığa yol açan blokajların düzeltilmesi ile nefes alma problemleri gibi işlevsel sorunların giderilmesinde de burun estetiği yapılmaktadır.

Burun estetiği yaptırmayı düşünenler ameliyat ve sonrasındaki iyileşme sürecinden tereddüt edebilmektedir. İngiltere, Amerika ve Türkiye gibi burun estetiği konusundaki öncü ülkeler hastaların en çok tercih ettiği güvenilir destinasyonlar arasındadır. İngiltere’de burun estetiği yaptırmak ülkemizdeki süreçle benzerlik göstermekte olup kendine ait avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Burun Estetiği Nedir?

Bir kişinin burnunun görünümünü düzelten çoğunlukla cerrahi işleme burun estetiği adı verilir. Hastaların burun estetiği yaptırmak için birden farklı sebepleri olsa da burun estetiği yaptırmak isteyen danışanlardan duyulan sebepler şu şekildedir:

 • Burnum yüzüme göre çok büyük.
 • Burnum oldukça kemerli ve bu görünümü sevmiyorum.
 • Burnumun ucunun şeklini beğenmiyorum.
 • Burnum yamuk/ şekli bozuk.
 • Burnumun şekli yüzüme gitmiyor.

Günümüzdeki gelişen teknoloji, doktorların ve estetik cerrahların işlerinde deneyimli olmaları gibi büyük etkenler burun estetiğini oldukça kolay erişilebilir ve tamamlanabilir bir uygulama haline getiriyor. Bu sayede yukarıdaki şikayetlere sahip kişiler ameliyatlı veya ameliyatsız olarak burun estetiği yaptırıp istedikleri görünüme kavuşabiliyorlar. Başarılı bir burun estetiği kişinin özgüveni arttırdığı gibi daha kaliteli bir yaşam sunuyor.

Burun Estetiği Yaptırmak İsteyen Adaylar:

İlk olarak güvenilir ve bilindik bir estetik kliniğinden randevu almalıdır. Ardından uzman doktor veya cerrah, burnun durumunu inceleyerek ameliyata gerek olup olmadığını belirler ve hasta burnun durumu hakkında detaylı olarak bilgilendirilir. Büyük şekil bozukluklarının veya nefes alma gibi işlevsel bozuklukların olmadığı durumlarda burun dolgusu olarak bilinen ameliyatsız burun estetiği ile de burundaki ufak şekil bozuklukları düzeltilebilmektedir.

İlk muayene tamamlandıktan sonra hasta durumla ilgili bilgilendirilmiş olur ve böylece karar sürecine girilir. Doktorun deneyimi, klinikte kullanılan cihazların ve malzemelerin kalitesi yapılacak işlemin uzun ömürlü olmasında ve sağlıklı sonuçlar vermesinde etkilidir.

İngiltere’de Estetik Yaptırmak Zahmetli Midir?

İngiltere’yi destinasyon olarak seçen kişiler genellikle cerrahi işlem yaptırırlar. Ameliyatlı burun estetiği olarak geçen prosedürün avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Kişinin sağlık durumu, ameliyatın komplike olup olmayışı, ameliyat öncesi ve sonrası gereken prosedürlerle birlikte sürecin zorluğu belirlenir. İngiltere’ye sadece burun estetiği yaptırmak için giden birinin ameliyattan sonra uçak yolculuğu yapmaması gerektiği de göz önünde bulundurulduğunda ameliyat süresinden daha fazla süre orada kalmalıdır.

İngiltere’de Burun Estetiği Yaptırmak Nasıl Bir Süreçtir?

Ameliyatlı burun estetiği genellikle genel anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyat türüne bağlı olarak cerrah şunları yapabilir:

 • Kıkırdak ve kemiğin bir kısmı çıkarılarak burun küçültülebilir.
 • Kulaklardan kıkırdak, kalça veya dirsek gibi bölgelerden kemik alınarak burun büyütülebilir.
 • Burun kemiği ve kıkırdağı yeniden düzenlenerek burun delikleri dahil burnun şekli değiştirilebilir.
 • Burnun ve üst dudağın arasındaki açı düzeltilebilir.

Ameliyat burun delikleri arasındaki deride yapılan kesiklerle açık rinoplasti veya burun delikleri içindeki küçük kesiklerle kapalı rinoplasti şeklinde olabilir.

Açık rinoplasti ameliyatları daha ciddi ve özenli bir süreç gerektirirken kapalı rinoplasti ameliyatlarında daha az yara izi ve şişme görülür. Ameliyatların süresi hastanın genel sağlık durumuna ve burunda yapılacak işleme göre değişiklik gösterebilir. Ameliyatlı burun estetiklerinden sonra en az 1 veya 2 gece hastanede kalınmalıdır.

Ameliyattan sonraki ilk 12 saat boyunca burunda bir pansuman olur ve bir hafta süresince de bantla tutulan bir atel eşlik eder. Bir hafta boyunca nefes almada zorluk yaşanabilmesi olasıdır. Hastanın genel sağlık durumuna göre ağrı kesiciler verilebilir veya ilaç takviyeleri yapılabilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?

Ameliyatsız burun estetiği buruna müdahale yaptırmak isteyen ve ameliyat gerektirmeyen durumlarda dolgu uygulaması ile yapılan bir işlemdir. Uygulanacak dolgu kişinin burun yapısına ve isteğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Kısa süren ve acısız bir işlem olarak bilinen ameliyatsız burun estetiğini yaptırmak isteyen adayların başlıca şikayetleri şu şekildedir;

 • Burnunda kemer olması
 • Burun deliklerinin geniş olması
 • Burnun yapısında hafif eğriliğin görülmesi
 • Burun ucunun normalden kaba bir görünüme sahip olması

Ameliyatsız Burun Estetiği Yaptırmanın Farkı Nedir?

İngiltere ve Amerika başta olmak üzere burun estetiği için tercih edilen ülkelerde ameliyatlı burun estetiği sıklıkla yapılmaktadır. Bununla birlikte özellikle son yıllarda ameliyatlı burun estetiğine gerek duyulmayan durumlarda hastanın daha az acılı bir süreç geçirmesi ve hala istediği estetik burun görünümüne kavuşabilmesi için ameliyatsız burun estetiği tercih edilmektedir.

Ameliyat masasına yatmadan yapılan bu işlemde kişinin şikayetine ve istediği görünüme uygun olarak burun derisi altına dolgu enjekte edilmektedir. Doktorun profesyonel elleri sayesinde burun hastanın dilediği görünüme kavuşması için burun dolgusuyla birlikte şekillendirilir.

Yüksek dereceli sorunlara sahip kişilerde ameliyatlı burun estetiği yapılması gerekebilir; ancak eğriliğin hafif olduğu ve burnun şeklinin dolguyla düzeltilebileceği durumlarda ameliyatsız burun estetiği yaptırmak çok daha avantajlı bir durumdur.

Ameliyatsız burun estetiği sayesinde:

 • Burnun ucu kaldırılır.
 • Burundaki asimetri sorunu çözülür.
 • Burundaki eğrilikler hafifletilir/giderilir.
 • Burun ve alın ilişkisi düzeltilir.

Buruna uygulanan dolgu kalıcılık açısından uzun ömürlüdür ve bu durum ameliyatsız burun estetiği yaptıran hastaları son derece memnun etmektedir. Enjekte edilen dolgular doktor kontrolü eşliğinde belirli aralıklarla tekrarlandığında daha uzun süreli kullanıma da imkan sağlanır. Bununla birlikte hasta, ilk uygulamadan itibaren gözle görülür değişikliğinin tadını çıkarabilir.

İngiltere’de Burun Estetiği Yaptırmak Avantajlı Mıdır?

İngiltere’de burun estetiği yaptırmak birçok kişinin seçenekleri arasındadır. Bununla birlikte İngiltere’de kullanılan üst segment teknolojik cihazlar ve teknoloji Nişantaşı estetik kliniğimizde de hizmet vermektedir.

Yurtdışına gidiş sürecinde sağlık sigortasının kapsamı, estetik kliniğin ve doktorların güvenilirliği, kalınacak otelin masrafı gibi birçok maliyet de sizi beklemektedir. Ameliyatlı veya ameliyatsız burun estetiğini İngiltere’de yaptırmak isteyen kişiler prosedürleri tam olarak bilmeli ve gittikleri yerde konuşulan dilin de bir engel oluşturabileceğini unutmamalıdırlar.

İngiltere’de estetik yaptırmak bazı durumlar için avantajlı olabilse de orada kullanılan aynı ve hatta daha iyi teknolojik cihazların ülkemizde bulunduğu gerçeği de göz ardı edilmemelidir. Kendi dilinizde isteklerinizi anlatabileceğiniz, evinizde hissedeceğiniz ve tüm süreci doktorunuzla birebir atlatabileceğiniz başarılı bir burun estetiğinin sizi yanı başınızda beklediğini söylemeden geçemeyeceğiz.

Ameliyatsız Burun Estetiği Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Ameliyatsız burun estetiği ülkemizde sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. Türkiye’deki burun estetiği yaptıran hasta sayısı çok olduğundan deneyimli doktorların sayısının yüksek olması da şaşırılmaması gereken bir durumdur. Günümüzde yurtdışından da birçok hasta estetik operasyonlar için Türkiye’yi seçmekte ve burun estetiği konusunda kendilerine Türk doktorlarına emanet etmektedirler.

Ameliyatsız burun estetiği birkaç saat sürmekte olup hastanın ameliyat masasına yatırılmasına gerek kalmadan tamamlanan bir işlemdir. Enjekte edilen burun dolgusu sayesinde kişinin burnundaki ufak eğrilikler düzeltilir ve hasta istediği bir buruna kısa süre içerisinde kavuşur. Aynı zamanda doğal bir görünümle kişi daha özgüvenli ve mutlu bir şekilde klinikten ayrılır.

Bir önceki yazımıza https://www.ufukalatekin.com/erkeklerin-en-cok-yaptirdigi-estetik-operasyonlar linkinden ulaşabilirsiniz.

Estetiğin Psikolojiye Olumlu Etkileri

Estetiğin Psikolojiye Olumlu Etkileri

Günümüzde hayat koşulları çok zorlaştı. En önemsiz gördüğümüz hava kirliği gibi çevresel faktörler bizde stres yaratan durumlar oluşturuyor. Bunlarla birlikte, gelişen teknolojiyle ve hayat tarzı ile birlikte spor yapıyoruz, yediklerimize dikkat ediyoruz ve buna bağlı olarak yediklerimizde, içtiklerimizde organik gıdalar seçiyoruz. Estetik işlemlerde de en doğal olan ve yapay olmayan işlemleri seçiyoruz. Psikoloji üzerine o kadar etkili bir yöntem ki estetik, bu yüzden estetiğe bağlı olarak iyi görünmenin olumlu faydası yadsınamaz. Hatta estetiğe olan ilgi en kaotik dönemlerde, sıkıntılı dönemlerde çok daha fazla artış göstermektedir.

Estetik ve Güzellikte Dr. Ufuk ALATEKİN

Estetik ve Güzellikte Dr. Ufuk ALATEKİN

Nişantaşı estetik doktorları içinde önemli bir yere sahip olan Dr. Ufuk ALATEKİN aynı zamanda ülke genelinde de estetik ve güzellik alanında bir akademi olarak işin ehli kimliğiyle, pek çok uzman yetiştirmektedir.

Vücut Şekillendirme Önerileri, Estetik Çözümleri

Vücut Şekillendirme Önerileri, Estetik Çözümleri

Günümüzün en büyük sorunlarından birisi de dengesiz beslenme, spor yapamama ve devamında aşırı kilo alma, aşırı vücut yağlanması ve bu sorunların tetiklediği pek çok hastalığın kişiyi adeta çepeçevre sarmasıdır.

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon tedavisi nedir? Son yıllarda oldukça revaçta olan tedavi yöntemlerinden bir tanesi de şüphesiz ki ozon tedavisidir.

Botoks Nedir? - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? Kalıcı botoks nedir? Dr. Ufuk Alatekin, botoks hakkında yüz botoksu öncesi sonrası ile ilgili merak edilenler çıkıyor. Botoksun doğru uygulanması ile mimikleri yok etmediği ve "oyuncu botoksu" konusunda bilgi almak isterseniz videomuzu izleyebilirsiniz.

Estetik Vücut Şekillendirme

Estetik Vücut Şekillendirme

Kilo, pek çok kişi için kimi zaman az olması kimi zaman da fazla olmasından ötürü can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bundan dolayı kiloyla baş etme serüveni pek çok kişi için meşakkatli olabiliyor.

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Ameliyatsız estetik, teknolojinin gelişmesi ile birlikte acı sorununu en aza indirmektedir. Hem kısa sürede hem de acısız bir şekilde süreci geçirmiş olursunuz.

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 yaş üzeri estetik uygulamaları denince akla ilk gelenler botoks, yüz germe, yüz gençleştirme estetiği ve el estetiği oluyor.

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ufuk Alatekin, ünlülerin estetik doktoru tercihi arasında yerini korurken, son teknoloji cihazlarla birçok operasyon gerçekleştirmektedir.

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere’de burun estetiği yaptırmak ülkemizdeki süreçle benzerlik göstermekte olup kendine ait avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Daha bakımlı, fit ve çekici bir görünüm için erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonlar arasında burun estetiği, saç ekimi,..vb. operasyonlar vardır.

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere’de estetik yaptırmak sunulan imkanlar ile çekiciliği yüksek bir fırsat olsa da ülkemizdeki estetik klinikleri bu ihtiyacı fazlasıyla karşılar.

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika’da burun estetiği yaptırmak her ne kadar göğüs büyütme ve dudak dolgusu operasyonlarına kıyasla alt sıralarda kalsa da prestijli olduğu düşünülür.

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Ülkemizin estetik cerrahideki deneyimini ve Amerika’da estetik yaptırmanın avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyeceğiz.

Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat