Botoks Nedir? - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Oldukça popüler bir estetik uygulaması olan botoks hakkında merak edilenlere dair kimi kısımlardan şöyle bahsedilebilir...

“Botoks Nedir?”

Oldukça popüler bir estetik uygulaması olan botoks hakkında merak edilenlere dair kimi kısımlardan şöyle bahsedilebilir; yüz ifadeleri bozulmadan, mimikler kaybolmadan daha genç görünüm sağlayan bir işlem olan botoks oldukça etkili ve olumlu sonuç veren bir uygulamadır. Elbette bu uygulama, alanında uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Botoks uygulamasını yaptıran hedef kitle oldukça geniştir. Tanınmış insanlardan, herhangi diğer sosyolojik unvanda olan kişiler botoks uygulamasını çekinmeden yaptırmaktadırlar.

Peki botoks nedir?

Botoks nedir? sorusunun yanıtına; “ilk olarak estetik cerrahi operasyon olarak uygulanan bir işlemdir botoks ve pek çok tıbbi alanda da yapılmaktadır.” şeklinde açıklanabilir. Yüz kırışıklıkları, sarkmalar, yoğun terlemeler gibi durumlar için kullanılan bir ekzotoksindir. Yüzdeki kırışıklıkları ve çizgileri ortadan kaldırmasından ötürü oldukça güvenli ve başarılı bir yöntemdir.

Peki kalıcı botoks nedir? Bu sorunun yanıtına kısaca; botoks nedir? sorusuyla benzeşse de asla kalıcı botoksun olmadığını söyleyerek ulaşabiliriz çünkü bu, son derece kötü bir pazarlama stratejisidir. Kalıcı botoks yoktur. Botoks, 3-5 ay kadar bir etki gösterir. Belli aralıklarla kişi botoks yaparak botoks etkisini doğal olarak uzatmış olur. Botulinum toksininin kısaltması olarak botoks ifadesi kullanılır. Bakteriyel üretimden gelen bir proteindir botoks.

Kalıcı botoks nedir? sorusunun yanıtından sonra karşımıza sıklıkla botoks hakkında yüz botoksu öncesi sonrası ile ilgili merak edilenler çıkıyor. Botoks nedir? in yanıtına göre aslında öncesi ve sonrasına dair tahminler de yapılabilir. “Gergin, sarkık bölgeler sık ve olabildiğince düz bir görünüm elde eder” demek yanlış olmaz. Haricinde uygulama sonrasında en az 6 saat boyunca botoksun yapıldığı alana ve/veya alanlara suyun temas etmemesi oldukça önemli hatta şarttır. 6 saat sonrasında ise uyulması gereken kurallar da elbette vardır. Bu kurallardan bir tanesi yüz yıkanırken veya duş alınırken kesinlikle azami ölçüde dikkat eksende yer almalıdır. Yüz yıkamasında botokslu alan ve/veya alanlar sertçe ovulmamalıdır, son derece naif ve yavaş yıkanmalıdır botokslu alan. Dikkat edilmesi yadsınamaz ve kaçınılamaz olan bir başka husus ise işlemden sonra ödem ve kızarıklıkların geçmesine dek güneşe çıkılmamalıdır.

Dr. Ufuk ALATEKİN

 

 

Botoks Nedir?  - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? Kalıcı botoks nedir? Dr. Ufuk Alatekin, botoks hakkında yüz botoksu öncesi sonrası ile ilgili merak edilenler çıkıyor. Botoksun doğru uygulanması ile mimikleri yok etmediği ve "oyuncu botoksu" konusunda bilgi almak isterseniz videomuzu izleyebilirsiniz.

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon tedavisi nedir? Son yıllarda oldukça revaçta olan tedavi yöntemlerinden bir tanesi de şüphesiz ki ozon tedavisidir.

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Ameliyatsız estetik, teknolojinin gelişmesi ile birlikte acı sorununu en aza indirmektedir. Hem kısa sürede hem de acısız bir şekilde süreci geçirmiş olursunuz.

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 yaş üzeri estetik uygulamaları denince akla ilk gelenler botoks, yüz germe, yüz gençleştirme estetiği ve el estetiği oluyor.

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ufuk Alatekin, ünlülerin estetik doktoru tercihi arasında yerini korurken, son teknoloji cihazlarla birçok operasyon gerçekleştirmektedir.

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere’de burun estetiği yaptırmak ülkemizdeki süreçle benzerlik göstermekte olup kendine ait avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Daha bakımlı, fit ve çekici bir görünüm için erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonlar arasında burun estetiği, saç ekimi,..vb. operasyonlar vardır.

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere’de estetik yaptırmak sunulan imkanlar ile çekiciliği yüksek bir fırsat olsa da ülkemizdeki estetik klinikleri bu ihtiyacı fazlasıyla karşılar.

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika’da burun estetiği yaptırmak her ne kadar göğüs büyütme ve dudak dolgusu operasyonlarına kıyasla alt sıralarda kalsa da prestijli olduğu düşünülür.

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Ülkemizin estetik cerrahideki deneyimini ve Amerika’da estetik yaptırmanın avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyeceğiz.

Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat